Baştan Sona Kuzey Ege Turu

Yeni
 Tur Açıklaması
» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Gayem tur  ve Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda  ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 16, 19, 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı saklıdır.

» Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Gayem tur sorumluluğu yoktur.

» Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

» İptal-İade ve değişiklik şartları;  Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir.
 TUR PROGRAMI
1. Gün

Sabah saatlerinde siz misafirlerimizi bulunduğunuz noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız sığacık,vereceğimiz kahvaltı molası ardından Sığacık Sokaklarında gezip fotoğrafladıktan sonra Sığacık’tan ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız olan çeşmeye hareket ediyoruz. Turumuza ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kale'nin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Alaçatı'ya geçiyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola verdikten sonra Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Burada Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ilıcaya geçiyoruz. Ilıca Plajı‘nda Yüzme Molası verildikten sonra İzmir’e geçiyoruz. Konak Meydanı, Hükümet Konağı, Saat Kulesi ve serbest zaman sonrası İzmir‘de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğinin ardından Alsancak, Kordon’da gezebilirler.

2. Gün

Sabah Otelimizde vereceğimiz kahvaltımızın ardından Otelimize veda ederek otobüsümüzde ki yerlerimizi alıyoruz. Günümüzün ilk durağı Kozbeyli Köyü oluyor.Dar sokakları, taş evleri ve dibek kahvesiyle ünlü olan bu köyde kendinizi sürekli fotoğraf çekerken bulacaksınız Mübadele zamanında Kozbeyli’ ye Limni, Midilli, Selanik ve Rumeli’den Türkler getirilerek yerleştirilmiş. Bu köyde yaşayan Rumlar da karşı kıyıya yerleştirilmiş ve böylelikle mübadele döneminde köy nüfusunun neredeyse tamamının değiştiğini belirtebiliriz. Buradaki gezimiz esnasında 1611 yılında inşa edilmiş olan Kozbeyli Camii’ni görüyoruz. Köyün meşhur dibek kahvesini de içtikten sonra aracımızda buluşup, Yeni Foça ya doğru yola çıkıyoruz. Burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz denize girebilir, dileyen misafirlerimiz ise gezerek Yeni Foça’yı keşfedebilirler. Serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşuyor ve Eski Foça’ya gidiyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğimizden sonra rehber eşliğinde Eski Foça’yı geziyoruz. Eski Foça Antik çağda bir iyon yerleşimi olarak ortaya çıkmış, adını da kendisini çevreleyen, denizde ve civardaki adaların açıklarında yaşayan foklardan almıştır. Antik çağda Phokaia olarak anılan isim zamanla Foça olarak değişmiştir. Gezimiz sırasında taş evler, Arnavut kaldırımları, süslü sokakları görüyoruz ve harika deniz kokusunu içimize çekiyoruz. Sahildeki molamızın ardından Çandarlıya geçiyoruz.Çandarlı’nın antik adı Pitane olarak geçiyor. Suyu bol anlamına gelen Pitane’nin tarihi Helen dönemi öncesine, M.Ö. 6. yüzyıla kadar uzanıyor. Şehrin Amazonlu kadınlar tarafından kurulduğu söylencesi de mevcut. Burayı bir ara Cenevizliler de deniz üssü olarak kullanmışlar. Yapılan kazılarda bulunan arkeolojik eserler şu anda Bergama Müzesi’nde ve İzmir Arkeoloji Müzesi’nde koruma altına alınmış. Rivayete göre,1822 yılında Sakız, Sisam ve İpsala adalarından gelen Rum çeteler şehri gece yarısı baskına uğratmışlar. Hazırlıksız yakalanan Çandarlı halkının çoğunu öldürmüşler, kalanları esir almışlar ve çok sayıda kadın ve çocuğu yanlarına alıp kaçırmışlar. Bu haber saraya ulaştığında Türkler bu baskına karşılık olarak adaları basmış ve çok sayıda çocuğu alarak hali vakti yerinde olan Türk ailelere evlatlık olarak vermişler. Söylenene göre kaçırılan Türk çocuklarının bir kısmını adeta fidye ödeyerek geri almışlar. Ancak Çandarlı bu kanlı olayı bir türlü unutamamış. O günden sonra insanlar kabuğuna çekilip yaşamışlar. Belki bu yüzdendir bugün hala sakin olma sebebi. Buradaki KALE ziyareti ve serbest zaman ardından Dikili'de vereceğimiz çay molası ile dönüş yolculuğuna geçiyor ve akşam saatlerinde Edremit'te oluyoruz. Başka bir  organizasyonda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 • Bilet Durumu: 10

470,00 ₺
ile Başlayan Fiyatlar
Tur Süresi:
2 Gün 1 Gece
Konaklama
Otelde Konaklama
Konaklama Türü
Yarım Pansiyon
 Gezi Rotası
 • SIĞACIK
 • ÇEŞME
 • ALAÇATI
 • İZMİR
 • KORDON
 • KOZBEYLİ KÖYÜ
 • YENİ FOÇA
 • ESKİ FOÇA
 • ÇANDARLI
 • DİKİLİ TURU
 Hareket Noktaları ve Kalkış Saatleri
 • 06.00 Akçay Merkez Cami Altı

REZERVASYON YAP

Mevcut Seçenekler:

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: SIĞACIK, ÇEŞME, ALAÇATI, İZMİR, KORDON, KOZBEYLİ KÖYÜ, YENİ FOÇA, ESKİ FOÇA, ÇANDARLI, DİKİLİ TURU

Tren ile Tur
180,00 ₺
Vergiler Hariç: 180,00 ₺
Gezi süremiz, sabah belirtilen yerlerden alınarak başlar. (günübirlik) 0-2 yaş grubundaki çocuklarda..
Günübirlik Tur

Kazdağları

Uçaklı Tur
1.355,01 ₺ 1.084,01 ₺
Vergiler Hariç: 1.084,01 ₺
Gezi süremiz, sabah belirtilen yerlerden alınarak başlar. (günübirlik) 0-2 yaş grubundaki çocuklarda..
Günübirlik Tur

Çanakkale

Lüks Otobüsler
1.355,01 ₺
Vergiler Hariç: 1.355,01 ₺
Gezi süremiz, sabah belirtilen yerlerden alınarak başlar. (günübirlik) 0-2 yaş grubundaki çocuklarda..
3 Gün - 3 Gece

Çanakkale

Lüks Otobüsler
150,00 ₺
Vergiler Hariç: 150,00 ₺
Gezi süremiz, sabah belirtilen yerlerden alınarak başlar. (günübirlik) 0-2 yaş grubundaki çocuklarda..
Günübirlik Tur

Çanakkale